O paviánoch v texaskách (reakcia na komentár Daga Daniša: Muž, ktorý schoval kľúče od kauzy Gorila)

16. dec 2015
MARTIN ŠKUBLA

Pred pár rokmi som sa vybral na dovolenkový výlet do Južnej Afriky. Prechádzal som Východným Kapskom, krajom, ktorý skôr ako Afriku pripomínal Európu. Až na cedule, upozorňujúce na „baboons". Mimoriadne agresívne opice mohli totiž zaútočiť na motoristov a tak nápisy varovali pred pokusom ich kŕmiť. Paviány pochytili veľa z ľudského správania, vedia otvoriť dvere automobilu ... ďalej sú to však už len paviány. Zdemolujú, zničia, ublížia ... A ani nevedia prečo.

HM INVEST, Aktuality.sk a prebaľované kurčatá po záruke

8. dec 2015
Martin Škubla
„Policajná práca je pekelný problém. Dala by sa hádam prirovnať k politike. Vyžaduje si najlepších ľudí, ale nie je v nej nič, čo by tých najlepších priťahovalo. Musíme teda pracovať s tým, čo máme - a potom to takto vyzerá."

Slová kapitána Webera v novele R. Chandlera Žena v jazere takto charakterizovali prácu kriminálnej polície. A nič lepšie ani nemám naporúdzi, ak mám v skratke charakterizovať činnosť polície v kauze Gorila.

Ako Vagovič oprášil Gorilu a zvolal Heuréka I

11. nov 2015
Dušan Ďurík

Človek je tvor omylný, a keďže aj novinári sú len ľudia (aj keď si svoje prešľapy odmietajú často priznať), zvykol som si nereagovať na ich pochybenia v duchu hesla „každá senzácia aj tak trvá len tri dni".

Watchdog s kečupom

28. júl 2015
Martin Škubla

Zverejňujem svoj starší text (z októbra 2013), ktorý sa pýta zo šuplíka aj pod dojmom tej nezmyselnej verejnej debaty vyvolanej ďalším kolom politických naťahovačiek okolo trestnej kauzy Gorila.

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Kliknutím na tlačidlo Súhlasím alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info.