Gorila podľa Mitríka I. - Hovorca služby riaditeľom

9. okt 2017
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

V nedávnom rozhovore pre TREND bývalý šéf SIS z Radičovej éry Karol Mitrík porozprával o Gorile. Pre Trend prvýkrát, pre rôzne médiá od ohlásenia kandidatúry na šéfa NKÚ pred 2 rokmi cca desiaty. A hoci dnešný riaditeľ NKÚ vyvoláva niekedy svojim prejavom rozpačité pocity, prinajmenšom v zásadnejších vyjadreniach ku Gorile si neprotirečí.

Gorila podľa Mitríka II. - Keď sa pomýli, aj pravdu povie

2. okt 2017
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Mitrík jednoducho nemá zásadný dôvod o Gorile klamať, nanajvýš sa občas mýli. Do služby totiž nastúpil v čase, keď boli nahrávky Gorily už skartované a spravodajský spis uložený v archíve, kam nemohol - ako priznáva - nahliadnuť ani on sám.

Gorila podľa Mitríka III. - Zvodka kádehákom

25. sep 2017
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

V už viackrát spomenutom nedávnom rozhovore v TRENDe Mitrík zaujímavo komentoval aj obchodovanie s informáciami v SIS. Kontextu týchto informácií je však možné lepšie porozumieť, keď po 2 rokoch oprášime polozabudnutú kauzu zvodky o Gorile.

Daniel Lipšic je obvinený za klamstvo

28. okt 2016
Martin Danko

Vyšetrovateľ NAKA doručil v týchto dňoch podľa medializovaných informácií obvinenie Danielovi Lipšicovi a Gáborovi Grendelovi. Časť skutkov, za ktoré je Lipšic trestne stíhaný sa týka aj jeho výrokov, ktoré predniesol v novembri 2014 a v ktorých hrubo napadol investičnú skupinu Penta.

(ne)Hrdinský koniec policajta Gajdoša

21. okt 2016
Martin Danko

Poctivý vyšetrovateľ kauzy Gorila z bezmocnosti odchádza do civilu, gorily, mafiáni a oligarchovia sa radujú. Toto je obrázok, ktorý už niekoľko dní prinášajú viaceré médiá a komentujú tak medializovaný odchod policajta Mareka Gajdoša do civilu. Marek Gajdoš je na čele špeciálneho tímu, ktorý už viac ako 4 roky vyšetruje kauzu Gorila.

Tódová je pri Gorile v ťažkom konflikte záujmov, Denník N mlčí

6. okt 2016
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Denník N sa rozhodol šíriť osvetu o kauze Gorila. Osveta spočíva v tom, že hoci niet žiadneho aktualizačného momentu, Denník N si ho raz za pár mesiacov vymyslí. A postaví na ňom článok, ktorý neprináša o kauze Gorila žiadnu zásadne novú informáciu, okrem toho, že kauzu pripomenie po stoprvý raz svojim čitateľom. Takým je aj nedávny článok „Hrnčiar sa spýtal Fica, či bol v goriľom byte, premiér ho poslal za Pentou".

Ako súvisí Bašternák s vyšetrovaním Gorily?

22. aug 2016
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Sledujúc letnú mediálnu produkciu, ani mi nepadlo, že v tzv. kauze Bašternák sa udeje niečo, čo bude mať súvis s vyšetrovacími postupmi v kauze Gorila a ich úrovňou. Ale stalo sa.

Vypočutý Holúbek II

27. júl 2016
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Tlačové vyhlásenie politikov Slobody a Solidarity súvisiace s výsluchom Petra Holúbeka mi pripomenulo udalosti spred jeden a trištvrte roka. Vtedy jeden zo signatárov tohto vyhlásenia a zároveň bloger etrendu.sk J. Mihál napísal po zmene vlastníka Trendu blog „Aký je to pocit, keď váš blog kúpi Penta". Pán bloger vtedy potreboval s buchnutím dverí odísť z blogoviska Trendu, čo sa mu ale nedalo bez vysvetlenia istých vecí.

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Kliknutím na tlačidlo Súhlasím alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info.