Stáť proti obrovskej presile VI. - Čo vylezie, keď sa spoločnosť „otvorí“

Stáť proti obrovskej presile VI. - Čo vylezie, keď sa spoločnosť „otvorí“

Martin Škubla

Na záver rozhovoru s Kotianom Wienk uvádza pár informácií o ich financovaní: „Na Slovensku fungujú mimovládky dlhodobo len vďaka rozsiahlej pomoci medzinárodných nadácií ... , v našom prípade hlavným donorom bola Open Society Institute (Nadácia otvorenej spoločnosti). ... Bolo to okolo 40 percent. Grantový zdroj v centrálnej Európe sa skončil ... Zdroje, ktoré tu zostanú, sú oveľa menšie.". Článok informujúci aj o vyschnutí zdrojov od G. Sorosa vyšiel na sme.sk dňa 7.6.2015. Zrejme len krátko predtým (čas sa nedá presne zistiť), uverejnil konzervativnyvyber.sk - internetová stránka už spomenutého Milana Krajniaka v rubrike „zahraničie" článok „Zaplatil G. Soros aktivistom vo Fergusone 33 mil. dolárov?" http://www.konzervativnyvyber.sk/sorosovi-plateni-aktivisti-vo-fergusone-za-33-mil-dolarov/4087/. V článku Krajniakovci informujú o bizarnej teórii, ktorú uviedli podtitulkom „Americké médiá sa domnievajú, že za protestmi vo Fergusone boli financie zo Sorosovho súkromného fondu". A ďalej sa na základe informácií od istého www.examiner.com píše, že "Bez ohľadu na to, v akom meste sa odohrávajú občianske nepokoje, ak budete pátrať dosť hlboko, takmer vždy prídete s rovnakým menom - George Soros. Ferguson nie je výnimkou. Teraz vychádza na svetlo, že Soros nielen polial mesto benzínom, ale aj škrtol zápalkou. Bolo viac-menej očakávané, že za protestmi vo Fergusone niekto stál. Teraz máme zbraň z ktorej sa strieľalo."

Jeden kamarát, ktorý si každé ráno otvára U.S. spravodajské weby, a až potom slovenské, mi na to povedal, že „Keby Soros platil aktivistov, ktorí narúšajú vnútornú bezpečnosť a stabilitu USA tak by nenašiel miesto na svete kam by sa ukryl a zblúdilý dron by si našiel aj jeho úkryt". Nuž, možno odborník na drony - Krajniak - si také niečo nemyslí.

Bolo nad moje sily preverovať takúto - na prvý pohľad somarinu - ale posvietil som si aspoň na examiner.com a na wikipedii som našiel čo to o plagiátorstve tejto stránky a o tom, že needitujú svoj obsah (ich šéf sa vyjadril, že sú len zhluk blogov). Niečo to hovorí o práci so zdrojmi u Krajniaka, ten článok bol autorský, nie ako obvykle prevzatý. Ale keďže Krajniak má pod článkami aj diskusiu, prečítal som si ju. A jeden z autorov sa mierne povedané, líšil v hodnotení oproti môjmu rozhľadenému kamošovi: „je (to) zaplacené divadlo za účelem odvést pozornost a přinutit kongres přijmout opatření - posílit policejní pravomoci, za účelem zamezit revoluci, jež je na spadnutí ...".

Nuž čoho sa kto bojí, o tom sa mu sníva, ako vraví príslovie. Alebo načo krave rozum, keď seno vidí, aby sme si to vysvetlili v prípade krajniakovcov jasne. Pre niekoho sa Soros stiahol od neziskových revolucionárov k americkým, iný zase vidí v jeho konaní snahu revolucionárov pokoriť ... Normálny človek takýmto bláznovstvám skôr neverí. Hoci ktovie v čase Gorily ... veď najväčšia paranoja je, keď lokomotívu neustále prenasleduje skupina vozňov ...

Krajniak je hrdý extrémista, od ľavicovo-liberálneho Sorosa by peniaze nezobral ☺, ale ... zdá sa, že mu nechtiac vďaka nim dláždia cestu všelijaké bláznivé Zuzy ... Tak nám všetkým treba. Lebo tí nám štát naozaj ukradnú. Boľševník obrovský (http://sk.wikipedia.org/wiki/Bo%C4%BE%C5%A1evn%C3%ADk_obrovsk%C3%BD) , či už pravicový alebo ľavicový, si hľadá miesto pod slnkom len pre seba. Nie pre iných. Neprivolávajte revolúciu, pani Wienk!

Aká je cena, keď sa vyháňajú z „tela" chorého politického národa diabli a diablikovia, prorokoval už Dostojevskij v románe Diablom posadnutí (Besi). A pomohol si citátom z Lukášovho evanjelia (Lk, VIII, 32 - 34):

„Na vrchu sa tam pásla veľká črieda svíň. Preto ho prosili, aby im dovolil vojsť do nich; on im to dovolil.

Tu zlí duchovia vyšli z človeka, vošli do svíň a črieda sa prudko hnala dolu svahom do jazera a potopila sa.

Keď pastieri videli, čo sa stalo, ušli a rozhlásili to v meste a po osadách."

 

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Kliknutím na tlačidlo Súhlasím alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info.