Daniel Lipšic je obvinený za klamstvo

Daniel Lipšic je obvinený za klamstvo

Martin Danko

Vyšetrovateľ NAKA doručil v týchto dňoch podľa medializovaných informácií obvinenie Danielovi Lipšicovi a Gáborovi Grendelovi. Časť skutkov, za ktoré je Lipšic trestne stíhaný sa týka aj jeho výrokov, ktoré predniesol v novembri 2014 a v ktorých hrubo napadol investičnú skupinu Penta.

Lipšic vtedy svoje obvinenia voči Pente korunoval zvolaním: „Kruh sa uzavrel." Tým uzavretím kruhu mal byť v Lipšicových očiach dôkaz, že investičná skupina Penta má na Belize firmu Penta Enterprises Ltd., ktorá má byť vlastníkom firmy Medical Group. Lipšic týmto tvrdením „dokazoval", že za škandalóznym nákupom CT prístroja v piešťanskej nemocnici stojí aj investičná skupina Penta. Toto obvinenie formuloval v klasickom „lipšicovskom - gorilobijeckom" štýle. Bez dôkazov a bez toho, aby si dal námahu a overil si aspoň verejne dostupné informácie. Penta na toto absurdné obvinenie zareagovala a preukázala, že ju Lipšic spojil s názvom firmy, s ktorou Penta nemá nič spoločné.

Dnes Lipšic kričí, že za jeho obvinením zo strany NAKA je snaha o kriminalizáciu opozície. Lipšicovi asi nič iné nezostáva, pretože držať sa merita veci a priznať, že jeho útok voči Pente bol politicky motivovaný a že sa pri ňom buď dopustil vedomej manipulácie, alebo si jednoducho neoveril všetky informácie, nepatrí do Lipšicovej mentálnej výbavy. Lipšic je známy aj iným výrokom: „Padni komu padni." Aj ten sa nikdy nevzťahuje voči nemu a jeho spolupracovníkom, ale len voči tým, ktorých si Lipšic vyberá ako terče svojich útokov. Nuž čo, každý sa má právo brániť spôsobom, akým uzná za vhodné a v čase, ktorý uzná za vhodný....

 

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Kliknutím na tlačidlo Súhlasím alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info.