Redakcia českého Deníka N hrubo zavádza a spája nespojiteľné

Redakcia českého Deníka N hrubo zavádza a spája nespojiteľné

Martin Danko

To, čo popisuje Deník N ako možný súvis medzi stretnutím Jána Kuciaka s Jaroslavom Haščákom v septembri 2017 a následným vyhrážaním, ktoré Jánovi Kuciakovi adresoval obžalovaný Marián Kočner je nezmysel. Aké sú fakty?

Redakcia Deníka N hrubo zavádza a spája nespojiteľné. Ján Kuciak nikdy nenavštívil Jaroslava Haščáka a ani sa nikdy s Jaroslavom Haščákom nestretol. To, čo popisuje Deník N ako možný súvis medzi stretnutím Jána Kuciaka s Jaroslavom Haščákom v septembri 2017 a následným vyhrážaním, ktoré Jánovi Kuciakovi adresoval obžalovaný Marián Kočner je nezmysel. Aké sú fakty?

28. augusta 2017 sa Ján Kuciak ozval hovorcovi Penty na Slovensku Gabrielovi Tóthovi s otázkami, ktoré sa týkali spoločnosti Mecom. Ján Kuciak dostal na svoje otázky písomné odpovede. Následne vyšiel článok Jána Kuciaka o tejto téme.

5.9.2017 sa uskutočnilo v sídle Penty v Digital Parku osobné stretnutie s Jánom Kuciakom, na ktorom som sa zúčastnil Gabriel Tóth a Marián Slivovič, manažér Penty zodpovedný za spoločnosť Mecom. Išlo o štandardné stretnutie medzi respondentmi a novinárom, keďže Ján Kuciak prejavil záujem o celý kontext témy. Ako vyplýva aj z vyššie uvedeného článku, našim cieľom bolo vysvetliť Jánovi Kuciakovi, že sa jedná o vykonštruovanú kauzu, ktorú vedú pochybné osoby s cieľom poškodiť spoločnosť Mecom.

Druhýkrát bol Ján Kuciak v sídle Penty na tlačovej konferencii, ktorá bola zvolaná v novembri 2017 opäť k téme Mecom. Ján Kuciak neprišiel ani pri jednom z týchto stretnutí do kontaktu s Jaroslavom Haščákom. O kauzu Mecom sa zaujímal štandardne ako novinár a k téme napísal jediný článok (viď vyššie). Nikdy sme nemali výhrady k spôsobu, akým Ján Kuciak informoval o kauze Mecom. Vnímali sme ho ako novinára, ktorý si držal veľký odstup od kauzy a k dezinformáciám, ktoré šírili predovšetkým Pavol Forisch a Stanislav Žiaran. Jeho prístup k tejto kauze sme už vtedy hodnotili ako vecný a profesionálny.

 

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Kliknutím na tlačidlo Súhlasím alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info.