Väzobné stíhanie Jaroslava Haščáka je nezákonné a neopodstatnené

18. dec 2020

Právni zástupcovia Jaroslava Haščáka podali na viac ako 40 stranách detailné zdôvodnenie sťažnosti voči väzobnému stíhaniu ich klienta Jaroslava Haščáka. Ten je od 1.12.2020, t.j. viac ako 2 týždne zadržaný a následne na základe rozhodnutia sudkyne špecializovaného trestného súdu zo dňa 4.12.2020 aj väzobne stíhaný. O sťažnosti bude rozhodovať senát Najvyššieho súdu SR.

Medializované články

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Kliknutím na tlačidlo Súhlasím alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info.