SIS overí autenticitu nahrávky Gorily. Ak nebudú sedieť čo i len tri percentá, nie je hodnoverná

SIS overí autenticitu nahrávky Gorily. Ak nebudú sedieť čo i len tri percentá, nie je hodnoverná

SITA

 BRATISLAVA 17. októbra (SITA) - Nahrávka, ktorú dostali v stredu viaceré médiá ku kauze Gorila, sa musí začať overovať, aby bola v komparácii s prepisom. Povedal to novinárom po štvrtkovom rokovaní parlamentného výboru na kontrolu činnosti SIS riaditeľ Slovenskej informačnej služby Anton Šafárik.

Ak sa dá prepis dokopy so zvukovou nahrávkou, tak sa to musí celé porovnať s originálom,“ povedal s tým, že celý materiál, ktorý tvoril súčasť originálu, je však už niekoľko rokov skartovaný. Na otázku, či nahrávku SIS preveruje Šafárik odpovedal, že SIS sa zaoberá všetkým, čo treba, aby hájila záujmy Slovenskej republiky.

Ak nebudú podľa Šafárika sedieť čo i len tri percentá, nahrávka nie je hodnoverná. Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik v stredu povedal, že to, či je zverejnená nahrávka naozaj nahrávka Gorily, môže povedať len SIS.

Hovorí sa, že tajná služba môže všetko. Keď to pán špeciálny prokurátor Kováčik povedal, asi vychádzal zo skutočnosti, že SIS vlastne bola tá, ktorá zabezpečila nahrávanie z objektu na Vazovovej. SIS vlastne Gorilu zabezpečila, aby sa vyšetrovala,“ uviedol Šafárik. Na to, či je nahrávka autentická, treba podľa Šafárika počkať na dokončenie vyšetrovania.


 

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Kliknutím na tlačidlo Súhlasím alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info.