Jurinová odkázala: Voľba šéfa NKÚ bola divadlo

Jurinová odkázala: Voľba šéfa NKÚ bola divadlo

SITA

BRATISLAVA 20. mája (SITA) – Voľba šéfa NKÚ bola podľa podpredsedníčky NR SR Eriky Jurinovej zas len divadlom, ktorým Robert Fico zabával slovenský ľud a odvádzal pozornosť od problémov, ktorým čelí jeho vláda. Ako povedala Jurinová dnes pre agentúru SITA, to, že bol dnes zvolený Karol Mitrík, svedčí o tom, že korupčné podhubie sa tiahne napriek celým politickým spektrom. „Keď sa Karolovi Mitríkovi podarilo za jeho pôsobenia v SIS ututlať kauzu Gorila, podarí sa mu v tejto krajine ututlať všetko. A o to predsa SDKÚ a SMER-u ide. Na druhej strane som na nich však možno zbytočne prísna. Post predsedu NKÚ by mal patriť opozícií. Robert Fico pravdepodobne počíta s tým, že po blížiacich sa parlamentných voľbách v opozícií aj bude, preto si už prezieravo zvolil svojho kandidáta. Za takéto starostlivé a dlhodobé plánovanie mu môžeme len zagratulovať,“ vyhlásila Jurinová.

Predsedom Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) sa stal Karol Mitrík. Parlament ho zvolil v tajných voľbách, keď ho podporilo 82 z prítomných poslancov. Sedemročné funkčné obdobie začne Mitríkovi plynúť od 21. mája. Niekdajšieho primátora Spišskej Novej Vsi, exposlanca za SDKÚ-DS a bývalého šéfa SIS Mitríka navrhol za kandidáta poslanec NR SR za SDKÚ-DS Pavol Frešo.

© SITA

 

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Kliknutím na tlačidlo Súhlasím alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info.