Ako informuje o Pente Denník N? Zaujato, ukázala analýza.

Ako informuje o Pente Denník N? Zaujato, ukázala analýza.

Penta Investments

Mediálna analýza agentúry Newton ukázala, že novinári z redakcie Denníka N zverejnili o Pente v priemere trojnásobne viac negatívnych článkov, než ostatné médiá. 

Za obdobie viac ako jedného roka (1. február 2015 až 31. marec 2016) bolo v tlačených a webových médiách (okrem Denníka N a dennikn.sk) uverejnených 814 článkov o Pente, z čoho 8,8 percenta bolo negatívnych. Za to isté obdobie vyšlo len v Denníku N a na jeho webe o Pente 225 článkov. Z nich takmer 30 percent bolo negatívnych. Graf.png

Celkovo o Pente vo všetkých sledovaných médiách bolo napísaných za sledované obdobie 1039 článkov, z ktorých bola drvivá väčšina, až 82% neutrálnych, pozitívnych približne 5 percent a negatívnych 13%. Avšak, zo všetkých negatívnych článkov, ktorých bolo celkovo 137, vyšlo vo vydavateľstve N-Press až 66, teda 48%. Inými slovami, takmer každý druhý negatívny článok, ktorý o Pente vyšiel, bol publikovaný v Denníku N a na webe dennikn.sk.

A zaujímavosť na záver, zo všetkých článkov o Pente v Denníku N a na jeho webe bolo pozitívnych - až nula článkov (priemer v ostatných médiách je 6,8 percenta pozitívnych článkov).

foto: Oleksandr Malysh/Shutterstock.com

 

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Kliknutím na tlačidlo Súhlasím alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info.