Papierové škatule Daniela Lipšica II. - Matovičov paradox

19. feb 2016
Martin Škubla

"Róbert Fico zneužíva moc a vracia sa do obdobia mečiarizmu. Aj on nachádzal rôzne dokumenty a povesti na stoloch. Róbert Fico sa bojí a ja mu odkazujem, že si nás ani nekúpi, ani nezastraší. Takéto metódy nech skúša na tých, ktorí sú viac ľakavejší."


To je ďalší výrok pána Lipšica, mieriaci na údajné neoprávnené využívanie informácií premiérom Ficom pri verejnom prezentovaní kauzy Matovič.

Papierové škatule Daniela Lipšica I. - Principiálne neprincipiálny

17. feb 2016
Martin Škubla

Čo si predstaví priemerný slovenský spotrebiteľ politických sľubov, keď počuje „padni komu padni", „zákon platí pre všetkých", či „rozviazal som polícii ruky"? Roky masívnej verbálnej investície do opakovania týchto hesiel už pomohli vzniknúť Pavlovovmu reflexu u slovenských voličov. Mať totiž tieto slogany na magnetkách na chladničke, to aby ste normálne čakali, že z nej vystúpi osobne - exminister spravodlivosti a vnútra Daniel Lipšic.

Matovičovo súkromie a Ficov verejný záujem

10. feb 2016
Martin Danko

Kauza tzv. daňového podvodu Igora Matoviča, ktorú otvoril premiér Róbert Fico, má nejednu zvláštnu črtu. Nielen Matovič, ale aj mienkotvorní komentátori, či novinári tvrdia, že Fico neprimeraným spôsobom narušil Matovičovo súkromie, zverejnil dokumenty, ku ktorým sa nemohol dostať legálnou cestou, pričom sa obhajuje verejným záujmom, ktorý nevie preukázať.

A čo ústavnosť, páni poslanci?

22. jan 2016
Škubla & Partneri

Pri súčasnej inflácii právnych predpisov si už akosi zvykáme, že parlament často vydá predpis aj bez dôsledného uváženia právnych (a iných) dôsledkov tohto predpisu a následne čiastkovými novelami pristupuje k jeho zmene v závislosti od škôd, ktoré napáchal alebo v budúcnosti pravdepodobne napácha.

O paviánoch v texaskách (reakcia na komentár Daga Daniša: Muž, ktorý schoval kľúče od kauzy Gorila)

16. dec 2015
MARTIN ŠKUBLA

Pred pár rokmi som sa vybral na dovolenkový výlet do Južnej Afriky. Prechádzal som Východným Kapskom, krajom, ktorý skôr ako Afriku pripomínal Európu. Až na cedule, upozorňujúce na „baboons". Mimoriadne agresívne opice mohli totiž zaútočiť na motoristov a tak nápisy varovali pred pokusom ich kŕmiť. Paviány pochytili veľa z ľudského správania, vedia otvoriť dvere automobilu ... ďalej sú to však už len paviány. Zdemolujú, zničia, ublížia ... A ani nevedia prečo.

HM INVEST, Aktuality.sk a prebaľované kurčatá po záruke

8. dec 2015
Martin Škubla
„Policajná práca je pekelný problém. Dala by sa hádam prirovnať k politike. Vyžaduje si najlepších ľudí, ale nie je v nej nič, čo by tých najlepších priťahovalo. Musíme teda pracovať s tým, čo máme - a potom to takto vyzerá."

Slová kapitána Webera v novele R. Chandlera Žena v jazere takto charakterizovali prácu kriminálnej polície. A nič lepšie ani nemám naporúdzi, ak mám v skratke charakterizovať činnosť polície v kauze Gorila.

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Kliknutím na tlačidlo Súhlasím alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info.