Tódová je pri Gorile v ťažkom konflikte záujmov, Denník N mlčí

6. okt 2016
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Denník N sa rozhodol šíriť osvetu o kauze Gorila. Osveta spočíva v tom, že hoci niet žiadneho aktualizačného momentu, Denník N si ho raz za pár mesiacov vymyslí. A postaví na ňom článok, ktorý neprináša o kauze Gorila žiadnu zásadne novú informáciu, okrem toho, že kauzu pripomenie po stoprvý raz svojim čitateľom. Takým je aj nedávny článok „Hrnčiar sa spýtal Fica, či bol v goriľom byte, premiér ho poslal za Pentou".

Ako súvisí Bašternák s vyšetrovaním Gorily?

22. aug 2016
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Sledujúc letnú mediálnu produkciu, ani mi nepadlo, že v tzv. kauze Bašternák sa udeje niečo, čo bude mať súvis s vyšetrovacími postupmi v kauze Gorila a ich úrovňou. Ale stalo sa.

Vypočutý Holúbek II

27. júl 2016
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Tlačové vyhlásenie politikov Slobody a Solidarity súvisiace s výsluchom Petra Holúbeka mi pripomenulo udalosti spred jeden a trištvrte roka. Vtedy jeden zo signatárov tohto vyhlásenia a zároveň bloger etrendu.sk J. Mihál napísal po zmene vlastníka Trendu blog „Aký je to pocit, keď váš blog kúpi Penta". Pán bloger vtedy potreboval s buchnutím dverí odísť z blogoviska Trendu, čo sa mu ale nedalo bez vysvetlenia istých vecí.

Vypočutý Holúbek

21. júl 2016
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Pamätá si ešte niekto, čo rozbehlo minuloročné aktivity podaktorých poslancov parlamentu, ktorí potom kritizovali údajnú nečinnosť a „zametačstvo" špeciálneho prokurátora v kauze Gorila?

Ako si súd prečítal noviny a našiel pravdu

20. máj 2016
JUDr. Dušan Ďurík, Škubla & Partneri, partner

V roku 1977 sa reportér David Frost spýtal bývalého amerického prezidenta Nixona, či existuje taká situácia, kde sa prezident môže rozhodnúť, že niečo je v najlepšom záujme národa, a porušiť preto zákon. Nixon vtedy odpovedal, že ak sa takéhoto konania dopustí prezident, nie je to porušením zákona.

Papierové škatule Daniela Lipšica II. - Matovičov paradox

19. feb 2016
Martin Škubla

"Róbert Fico zneužíva moc a vracia sa do obdobia mečiarizmu. Aj on nachádzal rôzne dokumenty a povesti na stoloch. Róbert Fico sa bojí a ja mu odkazujem, že si nás ani nekúpi, ani nezastraší. Takéto metódy nech skúša na tých, ktorí sú viac ľakavejší."


To je ďalší výrok pána Lipšica, mieriaci na údajné neoprávnené využívanie informácií premiérom Ficom pri verejnom prezentovaní kauzy Matovič.

Papierové škatule Daniela Lipšica I. - Principiálne neprincipiálny

17. feb 2016
Martin Škubla

Čo si predstaví priemerný slovenský spotrebiteľ politických sľubov, keď počuje „padni komu padni", „zákon platí pre všetkých", či „rozviazal som polícii ruky"? Roky masívnej verbálnej investície do opakovania týchto hesiel už pomohli vzniknúť Pavlovovmu reflexu u slovenských voličov. Mať totiž tieto slogany na magnetkách na chladničke, to aby ste normálne čakali, že z nej vystúpi osobne - exminister spravodlivosti a vnútra Daniel Lipšic.

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.