Čo všetko vieme o Kauze Nagyová?

11. okt 2015
ŠKUBLA & PARTNERI

Udalosti polovice júna 2013 evokovali u českých susedov "štátny prevrat". Policajní príslušníci Útvaru pre odhaľovanie organizovaného zločinu vykonali zásah na Úrade vlády, Ministerstve obrany ČR a na rade ďalších miest po celej Českej republike, pričom zadržali deväť osôb, medzi inými aj dlhoročnú spolupracovníčku bývalého premiéra Petra Nečasa - mocnú šéfku vládneho kabinetu, Janu Nagyovú, uvádza internetový portál nasipolitici.cz, podľa ktorej celá kauza dostala svoj názov, ... a teda, „Kauza Nagyová".

Za všetkým len PENTA a Gorila...

18. aug 2015
ŠKUBLA & PARTNERI

Bývalý minister vnútra Daniel Lipšic si s obľubou berie do úst zvučné meno jednej „nemenovanej finančnej skupiny". Z jeho dielne najnovšie pochádza článok „Ficove topánky," ktorý pred pár dňami uverejnil Denník N, v ktorom si Lipšic vzal na paškál reakciu Roberta Fica na ranný facebookový status Igora Matoviča. Viaceré Lipšicove vyjadrenia možno opäť raz považovať za nachádzajúce sa minimálne na tzv. hrane prijateľnej kritiky, resp. hrane kritiky neprijateľnej.

Na Slovensku už zase Gorila

18. júl 2015
Milan Žitný

Český spravodajský portál zverejnil článok sumarizujúci „příběh o slovenské Gorile", ktorý spomína vo svetle nadchádzajúcich parlamentných volieb a poukazuje na problém opozičných strán, ktoré miesto získavania priazne voličov „využívají nevyšetření těchto kauz ke svému grotesknímu ,‚PR'" nevynímajúc exministra vnútra D. Lipšica, ktorému vo voľbách hrozí neúspech.

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.