Vypočutý Holúbek

21. júl 2016
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Pamätá si ešte niekto, čo rozbehlo minuloročné aktivity podaktorých poslancov parlamentu, ktorí potom kritizovali údajnú nečinnosť a „zametačstvo" špeciálneho prokurátora v kauze Gorila?

Ako si súd prečítal noviny a našiel pravdu

20. máj 2016
JUDr. Dušan Ďurík, Škubla & Partneri, partner

V roku 1977 sa reportér David Frost spýtal bývalého amerického prezidenta Nixona, či existuje taká situácia, kde sa prezident môže rozhodnúť, že niečo je v najlepšom záujme národa, a porušiť preto zákon. Nixon vtedy odpovedal, že ak sa takéhoto konania dopustí prezident, nie je to porušením zákona.

Papierové škatule Daniela Lipšica II. - Matovičov paradox

19. feb 2016
Martin Škubla

"Róbert Fico zneužíva moc a vracia sa do obdobia mečiarizmu. Aj on nachádzal rôzne dokumenty a povesti na stoloch. Róbert Fico sa bojí a ja mu odkazujem, že si nás ani nekúpi, ani nezastraší. Takéto metódy nech skúša na tých, ktorí sú viac ľakavejší."


To je ďalší výrok pána Lipšica, mieriaci na údajné neoprávnené využívanie informácií premiérom Ficom pri verejnom prezentovaní kauzy Matovič.

Papierové škatule Daniela Lipšica I. - Principiálne neprincipiálny

17. feb 2016
Martin Škubla

Čo si predstaví priemerný slovenský spotrebiteľ politických sľubov, keď počuje „padni komu padni", „zákon platí pre všetkých", či „rozviazal som polícii ruky"? Roky masívnej verbálnej investície do opakovania týchto hesiel už pomohli vzniknúť Pavlovovmu reflexu u slovenských voličov. Mať totiž tieto slogany na magnetkách na chladničke, to aby ste normálne čakali, že z nej vystúpi osobne - exminister spravodlivosti a vnútra Daniel Lipšic.

Matovičovo súkromie a Ficov verejný záujem

10. feb 2016
Martin Danko

Kauza tzv. daňového podvodu Igora Matoviča, ktorú otvoril premiér Róbert Fico, má nejednu zvláštnu črtu. Nielen Matovič, ale aj mienkotvorní komentátori, či novinári tvrdia, že Fico neprimeraným spôsobom narušil Matovičovo súkromie, zverejnil dokumenty, ku ktorým sa nemohol dostať legálnou cestou, pričom sa obhajuje verejným záujmom, ktorý nevie preukázať.

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.