Gorila podľa Mitríka II. - Keď sa pomýli, aj pravdu povie

25. sep 2017
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Mitrík jednoducho nemá zásadný dôvod o Gorile klamať, nanajvýš sa občas mýli. Do služby totiž nastúpil v čase, keď boli nahrávky Gorily už skartované a spravodajský spis uložený v archíve, kam nemohol - ako priznáva - nahliadnuť ani on sám.

Gorila podľa Mitríka I. - Hovorca služby riaditeľom

18. sep 2017
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

V nedávnom rozhovore pre TREND bývalý šéf SIS z Radičovej éry Karol Mitrík porozprával o Gorile. Pre Trend prvýkrát, pre rôzne médiá od ohlásenia kandidatúry na šéfa NKÚ pred 2 rokmi cca desiaty. A hoci dnešný riaditeľ NKÚ vyvoláva niekedy svojim prejavom rozpačité pocity, prinajmenšom v zásadnejších vyjadreniach ku Gorile si neprotirečí.

Prezident má pravdu. Spravodajské hry sú neprípustné.

15. sep 2017
Jaroslav Haščák, Managing Partner Penta Investments

Prezident SR Andrej Kiska je nútený opätovne reagovať na nepríjemnosti, ktoré mala jeho rodinná firma KTAG pri platení daní. Tentoraz nie na patálie s daňovými úradníkmi, či vyšetrovateľmi, ale na nelegálne zverejňovanie jej daňových tajomstiev.

Daniel Lipšic je obvinený za klamstvo

28. okt 2016
Martin Danko

Vyšetrovateľ NAKA doručil v týchto dňoch podľa medializovaných informácií obvinenie Danielovi Lipšicovi a Gáborovi Grendelovi. Časť skutkov, za ktoré je Lipšic trestne stíhaný sa týka aj jeho výrokov, ktoré predniesol v novembri 2014 a v ktorých hrubo napadol investičnú skupinu Penta.

(ne)Hrdinský koniec policajta Gajdoša

21. okt 2016
Martin Danko

Poctivý vyšetrovateľ kauzy Gorila z bezmocnosti odchádza do civilu, gorily, mafiáni a oligarchovia sa radujú. Toto je obrázok, ktorý už niekoľko dní prinášajú viaceré médiá a komentujú tak medializovaný odchod policajta Mareka Gajdoša do civilu. Marek Gajdoš je na čele špeciálneho tímu, ktorý už viac ako 4 roky vyšetruje kauzu Gorila.

Tódová je pri Gorile v ťažkom konflikte záujmov, Denník N mlčí

6. okt 2016
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Denník N sa rozhodol šíriť osvetu o kauze Gorila. Osveta spočíva v tom, že hoci niet žiadneho aktualizačného momentu, Denník N si ho raz za pár mesiacov vymyslí. A postaví na ňom článok, ktorý neprináša o kauze Gorila žiadnu zásadne novú informáciu, okrem toho, že kauzu pripomenie po stoprvý raz svojim čitateľom. Takým je aj nedávny článok „Hrnčiar sa spýtal Fica, či bol v goriľom byte, premiér ho poslal za Pentou".

Ako súvisí Bašternák s vyšetrovaním Gorily?

22. aug 2016
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Sledujúc letnú mediálnu produkciu, ani mi nepadlo, že v tzv. kauze Bašternák sa udeje niečo, čo bude mať súvis s vyšetrovacími postupmi v kauze Gorila a ich úrovňou. Ale stalo sa.

Vypočutý Holúbek II

27. júl 2016
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Tlačové vyhlásenie politikov Slobody a Solidarity súvisiace s výsluchom Petra Holúbeka mi pripomenulo udalosti spred jeden a trištvrte roka. Vtedy jeden zo signatárov tohto vyhlásenia a zároveň bloger etrendu.sk J. Mihál napísal po zmene vlastníka Trendu blog „Aký je to pocit, keď váš blog kúpi Penta". Pán bloger vtedy potreboval s buchnutím dverí odísť z blogoviska Trendu, čo sa mu ale nedalo bez vysvetlenia istých vecí.

Vypočutý Holúbek

21. júl 2016
Mgr. Martin Škubla, Škubla & Partneri, zakladajúci partner

Pamätá si ešte niekto, čo rozbehlo minuloročné aktivity podaktorých poslancov parlamentu, ktorí potom kritizovali údajnú nečinnosť a „zametačstvo" špeciálneho prokurátora v kauze Gorila?

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.