Medializované články

Nové vedenie tímu Gorila

18. nov 2016

Portál pluska.sk prináša informácie o novom vedúcom vyšetrovateľovi tímu Gorila, ktorým sa od nového roku má stať Lukáš Kyselica. Vyšetrovateľ podľa pluska.sk pôsobil v tíme Gorila už predtým, pričom na starosti mal vyšetrovanie v súvislosti s vodným dielom Gabčíkovo. Viac info tu.

Primátor Trstenej právoplatne odsúdený

9. nov 2016 Portál pravda.sk prináša informáciu o právoplatnom rozhodnutí Krajského súdu v Žiline, ktorým odsúdil primátora Trstenej, Juraja Bernaťáka, za trestný čin vydierania a zneužitia právomoci verejného činiteľa, ktorých sa dopustil v roku 2011 ako riaditeľ Správy katastra v Tvrdošíne. Viac info tu.

Ficov výsluch sa naďalej odkladá

4. nov 2016 Portál sme.sk zverejnil článok o výsluchu premiéra Róberta Fica vo veci vyšetrovania kauzy Gorila, ktorý sa aj naďalej odkladá. Podľa bývalého vyšetrovateľa Mareka Gajdoša sa o uskutočnenie výsluchu vyšetrovatelia už snažili, no zastavil ich špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Prečítajte si viac.

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.