Väzobné stíhanie Jaroslava Haščáka je nezákonné a neopodstatnené

18. dec 2020
AK Škubla & Partneri

Právni zástupcovia Jaroslava Haščáka podali na viac ako 40 stranách detailné zdôvodnenie sťažnosti voči väzobnému stíhaniu ich klienta Jaroslava Haščáka. Ten je od 1.12.2020, t.j. viac ako 2 týždne zadržaný a následne na základe rozhodnutia sudkyne špecializovaného trestného súdu zo dňa 4.12.2020 aj väzobne stíhaný. O sťažnosti bude rozhodovať senát Najvyššieho súdu SR.

V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Kliknutím na tlačidlo Súhlasím alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info.